Familie- og firmaidræt Korsørs klubmester 2022

Singlemester 2022

Gitte Hansen

Doublemester 2022

Asger Madsen & Torben Enevoldsen

Triblemester 2022

Asger Madsen & Gunnar Larsen & Finn Pedersen

2022 Resultaterne af alle 3 klubmesterskaber i petanque.

Skrives med vundne:tabte samt +eller- score.

Single:  Nr.1 Gitte Hansen 5:0 + 35 Nr.2 Per Iversen  4:1 +10 Nr.3 Jens Asmund 4:1 +5 Nr.4 Nicklas Erichsen 3:2 +15 Nr.5 Brian Sørensen 3:2 +15 Nr.6 Asger Madsen 3:2 -1 Nr.7 Torben Enevoldsen 2:3 +3 Nr.8 Betty Jensen 2:3 0 Nr.9 Anne Christensen 2:3 -1 Nr.10 Ib Throlling 2:3 -5 Nr.11 Gerda Throlling 2:3 -10 Nr.12 Else Nielsen 2:3 -11 Nr.13 Finn Pedersen 1:4 -21 Nr.14 Bodil Bertelsen 0:5 -34

Double:  Nr.1 Asger Madsen & Torben Enevoldsen 4:0 +31 Nr.2 Jens Asmund & Mikael Svendsen 3:1 +14 Nr.3 Gerda & Ib Throlling 3:1 +10 Nr.4 Gunnar Larsen & Jette Jochumsen 3:1 +6 Nr.5 Gitte Hansen & Jytte Jensen 3:1 +6 Nr.6 Jørgen Mikkelsen & Kim Nielsen 2:2 +9 Nr.7 Finn & Lene Pedersen 2:2 +6 Nr.8 Brian Sørensen & Per Iversen 2:2 +5 Nr.9 Inga Lunde & John Bertelsen 2:2 -3 Nr.10 Else Nielsen & Lis Albrichsen 2:2 -6 Nr.11 Christina Vinholt & Nicklas Erichsen 2:2 -11 Nr.12 Connie Gram & Grete Jensen 1:3 -2 Nr.13 Anne Christensen & Betty Jensen 1:3 -6 Nr.14 Birthe Lund & Martin Christensen 1:3 -14 Nr.15 Bodil Bertelsen & Eva Quvang 1:3 -25

Trible:  Nr.1 Asger Madsen & Gunnar Larsen & Finn Pedersen 4:0 +27 Nr.2 Claus & Michelle Jacobseb & Torben Enevoldsen 3:1 0 Nr.3 Gerda & Ib Throlling & Kim Nielsen 2:2 +8 Nr.4 Bodil Bertelsen & Grethe Tjustrup & Mikael Svendsen 2:2 -7 Nr.5 Betty Jensen & Gitte Hansen & Jette Jensen 1:3 -3 Nr.6 Birthe Lund & Martin Christensen & Nicklas Erichsen 0:4 -25

Familie- og firmaidræt Korsørs klubmester 2021

Singlemester 2021

Gitte Hansen

Doublemester 2021

Johnny Svendsen & Hans Larsen

Triplemester 2021

Asger Madsen & Vera Berger & Gunnar Larsen

2021 Resultaterne af alle 3 klubmesterskaber i petanque.

Skrives med vundne:tabte samt +eller- score.

Single:  Nr.1 Gitte Hansen 4:1 +21  Nr.2 Hans Larsen 4:1 + 20  Nr.3 Ib Throlling 4:1 +12  Nr.4 Johnny Svendsen 3:2 +17  Nr.5 Kim Nielsen 3:2 +16  Nr.6 Mikael Svendsen 3:2 +13  Nr.7 Jens Asmund 3:2 +5  Nr.8 Betty Jensen 3:2 -1  Nr. 9 Gunnar Larsen 3:2 -9  Nr.10 Anne Christensen 2:3 +5  Nr.11 Gerda Throlling 2:3 -2  Nr. 12 Asger Madsen 2:3 -7  Nr. 13 Inga Lunde 2:3 -14  Nr.14 Bodil Bertelsen 1:4 -16  Nr.15 Torben Enevoldsen 1:4 -30

Double:  Nr.1 Hans Larsen & Johnny Svendsen 4:0 +20  Nr.2 Asger Madsen & Torben Enevoldsen 3:1 +15  Nr.3 Anne Christensen & Betty Jensen 3:1 +8  Nr.4 Gitte Hansen & Mogens Kurstein 3:1 +2  Nr.5 Jens Asmund & Vera Berger 2:2 +12  Nr.6 Gerda & Ib Throlling 2:2 +8  Nr.7 Connie Gram & Grete Jensen 1:3 -6  Nr.8 Carl Kurt Rasmussen & Gunnar Larsen 1:3 -7  Nr.9 Bodil Bertelsen & Eva Quvang 1:3 -23  Nr.10 Jens Thygesen & Martin Christensen 0:4 -39

Triple:  Nr.1 Asger Madsen & Gunnar Larsen & Vera Berger 4:0 +43  Nr.2 Gitte Hansen & Jytte Jensen & Mogens Kurstein 3:1 +12  Nr.3 Gerda Throlling & Jens Asmund & Kim Nielsen 2:2 +8  Nr.4 Hans Larsen & Johnny Svendsen & Torben Enevoldsen 2:2 +/-0  Nr.5 Carl Kurt Rasmussen & Connie Gram & Grete Jensen 2:2 +/-0  Nr.6 Bodil Bertelsen & Eva Quvang & Martin Christensen 2:2 -6  Nr.7 Anne Christensen & Betty Jensen & Claus Carlsen 1:3 -13

Familie- og firmaidræt Korsørs klubmester 2020

Singlemester 2020

Johnny Svendsen

Doublemester 2020

Asger Madsen & Torben Enevoldsen

Triplemester 2020

Jens Asmund & Kim Nielsen & Mikael Svendsen

2020 Resultaterne af alle 3 klubmesterskaber i petanque.

Skrives med vundne:tabte, samt +eller- score.

Single:  Nr.1 Johnny Svendsen 4:1 +28     Nr.2 Gitte Hansen 4:1 +23   Nr.3 Peder Madsen 4:1 +17   Nr.4 Hans Larsen 3:2 +22   Nr.5 Betty Jensen 3:2 +6   Nr.6 Mikael Svendsen 3:2 -3  Nr.7 Kim Nielsen 3:2 -3   Nr.8 Anne Christensen 3:2 -7   Nr.9 Torben Enevoldsen 2:3 +9   Nr.10 Steen Johnsen 2:3 +1   Nr.11 Asger Madsen 2:3 -10   Nr.12 Grethe Tjustrup 1:4 -24   Nr.13 Bodil Bertelsen 1:4 -29

Double:  Nr.1 Asger Madsen & Torben Enevoldsen 4:0 +28   Nr.2 Carl Kurt Rasmussen & Gunnar Larsen 3:1 +13   Nr.3 Jørgen Mikkelsen & Jens Asmund 3:1 +13   Nr.4 Jens Timmerman & Peder Madsen 3:1 +1   Nr. 5 Hans Larsen & Johnny Svendsen 2:2 +8   Nr.6 Kim Nielsen & Mikael Svendsen 2:2 +7   Nr.7 Birthe Lund & Gitte Hansen 2:2 0   Nr.8 Inge Johnsen & Steen Johnsen 2:2 -2   Nr.9 Else Nielsen & lis Albrichtsen 1:3 -1   Nr.10 Inga Lunde & John Bertelsen 1:3 -13   Nr.11 Else Pedersen & Otto Pedersen 1:3 -24   Nr.12 Bodil Bertelsen & Eva Quvang 0:4 -27

Triple:  Nr.1 Jens Asmund & Kim Nielsen & Mikael Svendsen 4:0 +15   Nr.2 Hans Larsen & Johnny Svendsen & Torben Enevoldsen 3:1 +21   Nr.3 Inge Timmerman & Jens Timmerman & Peder Madsen 3:1 +16   Nr.4 Bodil Bertelsen & Eva Quvang & Grethe Tjustrup 2:2 +6   Nr.5 Carl Kurt Rasmussen & Jørgen Mikkelsen & Poul Nielsen 2:2 +1   Nr.6 Anne Christensen & Birthe Lund & Gitte Hansen 2:2 -5   Nr.7 Connie Gram & Grete Jensen & John Bertelsen 2:2 -14   Nr.8 Asger Madsen & Gunnar Larsen & Vera Berger 1:3 -11   Nr.9 Else Nielsen & Hanne Sørensen & Lis Albrichtsen 1:3 -15

Familie- og firmaidræt Korsørs klubmester 2019

Singlemester 2019

Hans Larsen

Nr. 2 Peder Madsen

Nr. 3 Carl Kurt Rasmussen

Doublemester 2019

Johnny Svendsen - Hans Larsen

Nr. 2 Jens Timmerman - Peder Madsen

Nr. 3 Anne Møller Carlsen - Mikael Svendsen

Triplemester 2019

Hans Larsen - Torben Enevoldsen - Johnny Svendsen

Nr. 2 Kim Nielsen - Inge Timmerman - Connie Gram

Nr. 3 Grethe Tjustrup - Hans Elmann - Eva Quvang

Forrige Næste

Badminton

Husk!!!
Uddeling af timer den 16-8
I klubhuset kl. 16 -17.3

SENIOR GYMNASTIK NY DATO

VI STARTER DEN 8-8 KL.10

Nyhedsmail udsendes den første i hver måned.

Her er vi med

Besøgstæller

Besøg siden den: 17-01-2019
Total: 160076
Dagligt: 118

2 online