Familie- og firmaidræt Korsørs klubmester 2020

Singlemester 2020

Johnny Svendsen

Doublemester 2020

Asger Madsen & Torben Enevoldsen

Triblemester 2020

Jens Asmund & Kim Nielsen & Mikael Svendsen

2020 Resultaterne af alle 3 klubmesterskaber i petanque.

Skrives med vundne:tabte samt +eller- score.

Single:  Nr.1 Johnny Svendsen 4:1 +28     Nr.2 Gitte Hansen 4:1 +23   Nr.3 Peder Madsen 4:1 +17   Nr.4 Hans Larsen 3:2 +22   Nr.5 Betty Jensen 3:2 +6   Nr.6 Mikael Svendsen 3:2 -3  Nr.7 Kim Nielsen 3:2 -3   Nr.8 Anne Christensen 3:2 -7   Nr.9 Torben Enevoldsen 2:3 +9   Nr.10 Steen Johnsen 2:3 +1   Nr.11 Asger Madsen 2:3 -10   Nr.12 Grethe Tjustrup 1:4 -24   Nr.13Bodil Bertelsen 1:4 -29

Double:  Nr.1 Asger Madsen & Torben Enevoldsen 4:0 +28   Nr.2 Carl Kurt Rasmussen & Gunnar Larsen 3:1 +13   Nr.3 Jørgen Mikkelsen & Jens Asmund 3:1 +13   Nr.4 Jens Timmerman & Peder Madsen 3:1 +1   Nr. 5 Hans Larsen & Johnny Svendsen 2:2 +8   Nr.6 Kim Nielsen & Mikael Svendsen 2:2 +7   Nr.7 Birthe Lund & Gitte Hansen 2:2 0   Nr.8 Inge Johnsen & Steen Johnsen 2:2 -2   Nr.9 Else Nielsen & lis Albrichtsen 1:3 -1   Nr.10 Inga Lunde & John Bertelsen 1:3 -13   Nr.11 Else Pedersen & Otto Pedersen 1:3 -24   Nr.12 Bodil Bertelsen & Eva Quvang 0:4 -27

Trible:  Nr.1 Jens Asmund & Kim Nielsen & Mikael Svendsen 4:0 +15   Nr.2 Hans Larsen & Johnny Svendsen & Torben Enevoldsen 3:1 +21   Nr.3 Inge Timmerman & Jens Timmerman & Peder Madsen 3:1 +16   Nr.4 Bodil Bertelsen & Eva Quvang & Grethe Tjustrup 2:2 +6   Nr.5 Carl Kurt Rasmussen & Jørgen Mikkelsen & Poul Nielsen 2:2 +1   Nr.6 Anne Christensen & Birthe Lund & Gitte Hansen 2:2 -5   Nr.7 Connie Gram & Grete Jensen & John Bertelsen 2:2 -14   Nr.8 Asger Madsen & Gunnar Larsen & Vera Berger 1:3 -11   Nr.9 Else Nielsen & Hanne Sørensen & Lis Albrichtsen 1:3 -15

Familie- og firmaidræt Korsørs klubmester 2019

Singlemester 2019

Hans Larsen

Nr. 2 Peder Madsen

Nr. 3 Carl Kurt Rasmussen

Doublemester 2019

Johnny Svendsen - Hans Larsen

Nr. 2 Jens Timmerman - Peder Madsen

Nr. 3 Anne Møller Carlsen - Mikael Svendsen

Triblemester 2019

Hans Larsen - Torben Enevoldsen - Johnny Svendsen

Nr. 2 Kim Nielsen - Inge Timmerman - Connie Gram

Nr. 3 Grethe Tjustrup - Hans Elmann - Eva Quvang

Familie- og firmaidræt Korsørs klubmester 2018

Singlemester 2018

Steen Johnsen

Nr. 2 Mikael Svendsen

Nr. 3 Gitte Hansen

Doublemester 2018

Jens Timmerman

Peder Madsen

Nr. 2 Mikael Svendsen - Kjeld Hemmingsen

Nr. 3 Jytte Jensen - John Adolph

Triblemester 2018

Birthe Nielsen

Grethe Tjustrup

Else Nielsen

Nr. 2 Carl Kurt - Gitte Hansen - Else Madsen

Nr. 3 Jens Timmerman - Dorthe Hansen - Mikael Svendsen

Nyhedsmail udsendes omkring den første i hver måned.

Her er vi med

Besøgstæller

Besøg siden den: 17-01-2019
Total: 069921
Dagligt: 107

2 online